اخبار فوری شیراز

امام‌جمعه شیراز: کاندیداها از تخریب یکدیگر بپرهیزند

157189849 شیراز
33بازدید

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: رقابت باید در جامعه اسلامی وجود داشته باشد اما کینه و دعوا در جامعه اسلامی جایی ندارد.

وی همچنین اهمیت مشارکت مردم در انتخابات را یادآور شد و با گرامیداشت یاد امام خمینی گفت: طبق وصیت امام راحل در خصوص انتخابات مردم باید در تمام صحنه‌های انتخاباتی حضور داشته باشند.
امام‌جمعه شیراز گفت: امام خمینی در وصیت خود، همه آحاد جامعه را مسئول اصلاح و انتخاب دانسته‌اند.
وی تصریح کرد: برخی کاندیداهای ریاست جمهوری پس از عدم احراز صلاحیتشان توسط شورای نگهبان، اعلام کردند که ما انتخابات را قبول نداریم که باید به آنها گفت شما چه کاره هستید که برای اسلام تعیین تکلیف می‌کنید؟ آن هم زمانی که امام ملت حضور در انتخابات را وظیفه مردم دانسته است.
نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز قیام ۱۵ خرداد گفت: ماهیت و واقعیت انقلاب ما برگرفته از قرآن است؛ اگر در انقلاب به قرآن و اهل بیت(ع) نپردازیم، بدون اینکه بخواهیم، انقلاب به مرور ماهیت خود را از دست خواهد داد.
دژکام ادامه داد: ورود به عرصه سیاست، شعار و عمل در راستای عدالت و…همگی برگرفته از دستورات قرآن است؛ حقیقت جز در پرتو قرآن نصیب کسی نخواهد شد، چرا که قرآن انسان ساز است و جامعه را تربیت می‌کند.
وی همچنین گفت: نخستین رمز پیروزی انقلاب در سال ۵٧ اخلاص، نیت و انگیزه الهی بود.
امام جمعه شیراز گفت: یکی از وجوه‌ تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌ها ، قرآنی بودن، خدایی بودن و محور قرار دادن قرآن در نظام اسلامی است.
او افزود: بر اساس دیدگاه امام راحل قرآن، انسان ساز است و اگر فردی بخواهد انسانی کامل و خداشناس باشد باید از تعالیم قرآنی بهره کافی ببرد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان این نکته که معیار و خط مشی انقلابی بودن در وصیت امام راحل مشخص شده است، تاکید کرد: کسی نمی‌تواند بیش از امام مدعی انقلابی بودن باشد، اما اگر به دنبال حرکت در مسیر انقلاب هستیم باید وصایای ایشان در جامعه محقق شود.
دژکام با اشاره به اهمیت تلاش برای حفظ نظام اسلامی گفت: باید در این مسیر ممارست کرده و نقشه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

منبع خبر

پاسخ دهید