اخبار فوری شیراز

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| افزایش سرایت‌پذیری با جهش‌های جدید/ مسافرت‌ها وضعیت کاهشی کرونا را شکننده می‌کند

1400020600353520822634194 شیراز
36بازدید

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| افزایش سرایت‌پذیری با جهش‌های جدید/ مسافرت‌ها وضعیت کاهشی کرونا را شکننده می‌کند

  • ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ – ۰۹:۱۲
  • اخبار استانها
  • اخبار استان تهران

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| افزایش سرایت‌پذیری با جهش‌های جدید/ مسافرت‌ها وضعیت کاهشی کرونا را شکننده می‌کند

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در روز گذشته حدود ۱۰۰۰ نفر کاهش یافت اما نباید به آن دلخوش کرد چراکه مسافرت‌های خرداد ماه وضعیت کاهشی کرونا را شکننده می‌کند.

– اخبار استانها –

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، با فاصله گرفتن از روزهای اوج پیک چهارم، نوسان نمودار بی بیشتر شد و با نگاهی به آمارها می‌توان پی برد که حدأقل در یک ماه اخیر نشانه‌ای از کاهش شدت بیماری وجود ندارد و همه اعداد و ارقام کرونایی، در بازه‌های مشخصی در حال نوسان هستند که سهل‌انگاری و عادی‌انگاری شهروندان، آتش این نوسانات را بیشتر و بیشتر هم می‌کند.

موج چهارم کرونا پس از روزهای سخت که مردم سراسر کشور شاهد افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونایی بودند در سراسر کشور در مرحله نزولی قرار گرفته اما همچنان بیم اوج گرفتن این بیماری وجود دارد و حتی جهش‌های آن در ماه‌های اخیر منجر به سرایت‌پذیری بیشتر این شده است. به نظر می‌رسد با گرمتر شدن هوا و استفاده از کولر در محیط‌های بسته و عدم تهویه مناسب هوا، عدم استفاده بسیاری از شهروندان از ماسک، عدم رعایت فاصله گذاری فیزیکی و غیره، روزهای سختی را برای گلستان در پی داشته باشد.

گرچه براساس اخبار رسمی منتشره، آمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در روز گذشته حدود ۱۰۰۰ نفر نسبت به روز قبل‌تر (چهارشنبه ۱۱۲ خردادماه) که ۱۰۶۸۷ نفر بود، کاهشی بوده اما مردم نباید به این آمارها دلخوش کنند چراکه مسافرت‌ها در تعطیلات خرداد ماه وضعیت کاهشی گسترش کرونا را شکننده می‌کند.

با وجود محدودیت تردد بین شهرهای در ایام تعطیلات بازهم شاهد اصرار بسیاری از هموطنان به رفتن به مسافرت هستیم و این عدم رعایت باعث می‌شود که باز این ویروس در کشور در حال چرخش و گسترش باشد و تلاش کادر درمان بی‌اثر کند و در این راستا این نگرانی وجود دارد که وضعیت شهرهای در روزهای آینده تغییر رنگ دهند و به نارنجی و قرمز تغییر کنند.

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| تعطیلات عاملی برای گسترش شیوع ویروس منحوس/ هرمزگان آماده اوج گیری کرونا/ ورودی‌های گردشگرپذیرمسدود شدندجدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد ۵۰ درصدی موارد بستری نسبت به اول هفته/ گسترش ویروس هندی و آفریقایی در برخی استان‌های جنوبی + نقشه و نمودار

شناسایی ۶۳ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان؛ کرونا جان ۸ کرمانی دیگر را گرفت

طبق آخرین آمار رنگ بندی کرونایی اعلام شده در حال حاضر سه شهرستان جیرفت، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و استان کرمان بعد از استان هرمزگان بیشترین تعداد شهرستان‌های قرمز کشور را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر از ۲۳ شهرستان استان کرمان، سه شهرستان جیرفت، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز کرونایی، ۹ شهرستان بافت، بردسیر، رفسنجان، رودبار جنوب، زرند، قلعه‌گنج، کرمان، کهنوج و منوجان در وضعیت نارنجی و ۱۱ شهرستان‌ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان کرمان ۲۱ هزار و ۲۴۱ مورد است اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰۳ مورد بیمار قطعی کرونایی در استان کرمان بستری هستند.

وی عنوان کرد: از این تعداد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۲۴۲ نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ۱۳ نفر ، حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۸۳ نفر ، حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم ۶ نفر و حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان ۵۹ نفر تحت درمان هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: با شناسایی ۶۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کرمان، تعداد کل موارد بستری بر اثر ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان از ابتدای شیوع ویروس تاکنون به ۲۱هزار و ۲۴۱مورد رسیده است.

وی با اشاره به فوت ۸ کرمانی دیگر بر اثر کرونا گفت: مجموع جان باختگان قطعی کووید ۱۹ در استان کرمان از ابتدای شیوع ویروس تاکنون به ۲ هزار و ۹۳۴ نفر رسیده است.

بستری ۱۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در سمنان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: تا روز سیزدهم خردادماه امسال، ۳۹ هزار و ۵۰۶ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان شناسایی شده است.

نوید دانایی بیان کرد: از این تعداد، تاکنون ۱۰ هزار و ۵۴۳ نفر از بیماران با تلاش کادر بهداشت و درمان در سراسر استان سمنان بهبود یافته‌اند و متأسفانه، یک‌هزار و ۱۰۴ نفر نیز قربانی کرونا شده‌اند.

وی بیان کرد: در آخرین آمار ارائه‌شده قبل از سیزدهم خردادماه در استان سمنان، ۶۴ مورد قطعی ابتلا به بیماری کرونا شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۵۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های استان سمنان بستری هستند و در زمان منتهی به سیزدهم خردادماه، ۱۹ نفر از بیماران از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

دانایی افزود: شمار قربانیان کرونا در آمارهای منتهی به سیزدهم خردادماه در استان سمنان به عدد صفر رسید.

شناسایی ۴۸ بیمار جدید در استان خراسان جنوبی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: در شبانه روز گذشته با ثبت یک مورد فوت جدید ناشی از کرونا در استان تعداد فوتی‌های این بیماری در خراسان جنوبی به ۸۹۸ نفر افزایش یافت.

کامبیزمهری زاده بیان کرد: در روز گذشته ۱۷۲آزمایش انجام شد که مجموعا ۴۸ بیمار جدید شامل ۸ بستری و ۴۰ مورد سرپایی شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد ۱۹مورد از شهرستان بیرجند، ۱۲مورد از شهرستان قاینات، از خوسف و سربیشه هر کدام یک مورد، ۲ مورد از درمیان، ۳ مورد از سرایان و ۱۰ مورد از نهبندان شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همزمان از ۱۹۵آزمایش سریع کرونا ۴۲ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

مهدی زاده ادامه داد: در حال حاضر ۱۸۴بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۷۲نفر کرونا مثبتند که از این تعداد ۱۵نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴ نفر نامساعد است.

وی یادآور شد: همچنین در شبانه روز گذشته ۲۱۵ نفر در استان واکسن نوبت اول دریافت کردند که به این ترتیب مجموع افرادی که واکسن نوبت اول دریافت کردند به ۴۲ هزار و ۴۸۷ نفر رسید.

کاشان همچنان در وضعیت نارنجی قرار دارد

ویروس کرونا در منطقه کاشان همچنان جولان می‌دهد به نحوی که به نظر می‌رسد بر اساس آمار و ارقام منطقه کاشان از نظر وضعیت کرونایی کاشان از وضعیت قرمز و پیک چهارم کرونا عبور کرده و وجود تعداد پایین بیماران بستری شده و مبتلایان گواه این مطلب است.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد ۹ بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان و بیماری نیز در بیمارستان سیدالشهداء آران و بیدگل بستری نشد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماران بستری شده در کاشان حداقل سه و حداکثر ۸۰ سال سن دارند، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان سیدالشهداء بستری نشده است.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون ۹۲ بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد ۷۴ بیمار در شهرستان کاشان و ۱۸ بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری هستند.

وی از بستری ۲۰ بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته دو بیمار آقا ۴۶ و ۹۵ ساله در شهرستان کاشان بر اثر کرونا جان خود را از دست نداده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به ۳۵
مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۶ بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و ۸۴۰ نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند که این موضوع بسیار نگران‌کننده است.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند چراکه در صورت تداوم شرایط شاهد اوضاع بدتری خواهیم بود.

شمار جان باختگان کرونایی در استان فارس کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، براساس آخرین اعلام وضعیت رنگ‌بندی استان‌ها در نرم‌افزار ماسک ۱۶ شهرستان استان فارس در وضعیت زرد و ۲۰ شهرستان در وضعیت نارنجی هستند که این نسبت به ابتدای موج چهارم کرونا که اغلب شهرهای استان در وضعیت پرخطر بودند، نوید روزهای خوب است.

بر این اساس شهرستان‌های زرین‌دشت، نی‌ریز، خرامه، سروستان، گراش، خنج، مهر، فراشبند، فیروزآباد، بختگان، بوانات، پاسارگاد، خرمبید، سپیدان، بیضا و رستم در وضعیت زرد یا کم خطر قرار دارند و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی هستند.

۴ موج یا به اصطلاح متولیان بهداشت و درمان ۴ پیک گذشت و امروز روزهای بهتری را نسبت به قبل می‌گذرانیم اما هنوز هم باید مراقب بود و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد چراکه ساده‌انگاری پاشنه آشیل شیوع دوباره بیماری است.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۹۱۳ هزار و ۸۸۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده ۲۶۳ هزار و ۵۸۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۱۰۵ هزار و ۵۴۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۵ هزار و ۸۵۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۹ هزار و ۴۳۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

در حال حاضر هزار و ۷۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۶۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

شمار جان باختگان در استان فارس نیز رو به کاهش است به گونه‌ای که در آخرین آمار اعلام شده ۵ نفر در یک ۲۴ ساعت در استان فارس جان خود را از دست دادند که مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در استان فارس چهار هزار و ۶۰۹ نفر شده است.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز با این هشدار که حضور در تجمعات به ویژه دورهمی‌های خانوادگی و نیز رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی موجب افزایش این بیماری و آمار جانباختگان می‌شود، از مردم خواست تا آنجاکه امکان دارد در خانه بمانند و با جدی گرفتن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از سفر در تعطیلات پیش رو، از خود و اطرافیانشان در مقابل این ویروس خطرناک مراقبت کنند.

رکورد بیماران کرونایی بستری در هرمزگان شکسته شد/۵۶۶ بیمار در بخش‌های مختلف بیمارستانی بستری هستند

شرایط کرونایی هرمزگان روزانه در حال رشد است و تمامی آمارهای مرتبط حاکی از بحرانی شدن وضعیت این استان در مواجهه با ویروس کرونا است. کرونای انگلیسی در نقاط مختلف استان گسترش یافته و با توجه به سرعت بالای شیوع و ابتلا، روزانه بر تعداد افراد بیمار به صورت تصاعدی افزوده می‌شود.

کانون بحران از دایره بندرعباس، رودان و میناب خارج شده و شهرستان‌های مختلف یکی پس از دیگری به شرایط حاد کرونایی وارد می‌شوند، مطابق آخرین جدول ارائه شده این استان دارای ۱۰ شهرستان با وضعیت قرمز است که موجب می‌شود هرمزگان به کانون کرونای کشور در حال حاضر تبدیل شود.

این استان روزانه رکوردهای آماری اوج بحران کرونا در سال گذشته را می‌شکند و می‌توان گفت در روزهای آینده با توجه به عدم نظارت کافی بر مسافرت‌ها و آزاد بودن ترددها، شاهد موج اصلی کرونا و گرفتار شدن عده زیادی از مردم خواهیم بود.

در شبانه روز گذشته شمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های هرمزگان به ۵۶۶ نفر رسید، این آمار بیشترین میزان بستری از آغاز اپیدمی کرونا در این استان بود، رکورد قبلی ثبت شده مربوط به ۱۲ تیرماه سال گذشته با ۵۳۱ بیمار بستری بود.

از این تعداد ۷۳ بیمار در بخش آی‌سی‌یو بستری هستند و وضعیت ۱۷ بیمار مطابق اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان وخیم است و شرایط ناپایداری دارند.

در حال حاضر حدود ۸۴۰۰ بیمار نیز در قرنطینه خانگی به سر می‌برند که این آمار نیز رشد قابل توجهی داشته و اگر بیماران قرنطینه خود را رعایت نکنند ممکن است آمارها چندین برابر افزایش یابد.

در شبانه روز گذشته کرونا متاسفانه جان ۴ بیمار دیگر شامل سه مرد و یک زن در محدوده سنی ۳۰ تا ۸۹ سال از شهرستان‌های بندرعباس، قشم و رودان را گرفت و شمار جان باختگان کرونایی هرمزگان به ۱۲۸۸ نفر رسید.

وضعیت کرونایی اردبیل به شرایط پایدار نسبی رسیده است

شهرام حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار داشت: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستانهای اردبیل، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت نارنجی و شهرستانهای پارس‌آباد، گرمی، بیله‌سوار، نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

وی بیان کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته یک نفر فوتی، ۲۴ نفر بستری، ۴۰ نفر بهبود یافته، ۴۱ نفر بستری آی‌سی‌یو و ۱۸۸ نفر بستری همزمان ثبت شده است که خوشبختانه در مقایسه با آمارهای گذشته وضعیت بهتری را نشان می‌دهد اما هدف اصلی ایجاد ثبات و پایداری کرونایی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل گفت: اگر تعطیلات خرداد ماه به نحو احسن مدیریت شود بی‌شک خروجی‌های مطلوبی را در این زمینه شاهد خواهیم بود که امید می‌رود مسئولان و مردم با مشارکت و همکاری همدیگر در این امر خظیر و مهم دخیل باشند.

حبیب‌زاده تصریح کرد: انتظار ما از عموم مردم این است استفاده از ماسک را در اماکن عمومی و تجمعات فراموش نکنند و با رعایت همه‌جانبه پروتکل‌های بهداشتی در کاهش آمار مبتلایان و مرگ و میر در استان اردبیل مشارکت کنند.

آمار مرگ‌ومیر کرونایی در استان قزوین ۹ برابر شد

پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به نوسان‌های زیاد آمار فوتی‌های کرونا از زمان ورود کرونای جهش‌یافته سویه انگلیسی به استان اظهار داشت:‌ در ۲۴ ساعت اخیر آمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در استان قزوین در مقایسه با روز قبل ۹ برابر شد و از یک نفر به ۹ نفر رسید که بسیار غیرمنتظره بود و باید این عدد را به همان محدوده ۱ تا ۲ فوتی برگردانیم.

وی اضافه کرد: با این حال میزان بستری‌های روزانه کرونایی ما در قیاس با روز پیش ۲۰ درصد کاهش یافت و ۴۶ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های سطح استان بستری شدند. در ضمن در همین مدت ۴۵ بیمار کرونایی با علائم قطعی نقاهت و بهبودی از بیمارستان‌ها مرخص شدند که این آمار هم نسبت به روز گذشته ۱۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

نامدار همچنین از کاهش ۱۲ درصدی آمار بیماران بدحال خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت اخیر ۳۰ بیمار کرونایی با حال وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه ما زیر دستگاه ونتیلاتور کمک‌تنفسی یا ونتیلاتور بستری شدند که امیدواریم این آمار ظرف روزهای آتی به زیر ۲۵ نفر برسد.

وی با ذکر اینکه در شبانه‌روز اخیر ۱۶۰ مورد قطعی ابتلا به کرونا شامل موارد بستری و سرپایی را شناسایی کردیم، ادامه داد: بنابراین آمار مبتلایان هم نسبت به روز قبل حدود ۷ درصد افزایش داشته است. اما در نهایت میزان مجموع بستری‌های کرونایی ما نسبت به روز گذشته ۱۱ نفر کمتر شده و به عدد ۲۴۳ بستری رسیده که کمترین آمار ۷۰ روز اخیر است.

عادی‌انگاری؛ چالش بزرگ مدیریت کرونا

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین «عادی‌انگاری» را بزرگ‌ترین چالش برای مدیریت بیماری کووید۱۹ در استان دانست و گفت:‌ اگر در روزهای تعطیلی پیش رو که مسافرت و خروج از شهرها ممنوع شده، میزان تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی افزایش یابد، تاثیر محدودیت مسافرت‌ها تا حدودی خنثی می‌شود و البته پیش‌بینی ما این است که این اتفاق نیفتد.

نامدار با اشاره به ورود ۱۰۰ هزار دوز واکسن کرونای اسپوتنیک از روسیه افزود: هنوز سهمیه استان قزوین از این محموله جدید مشخص نشده؛ ولی انتظار داریم حدود ۱۵۰۰ دوز واکسن روسی اسپوتنیک وارد استان شود.

تمام شهرهای استان بوشهر از وضعیت قرمز خارج شد

سعید کشمیری با اشاره به اینکه تمام شهرستان‌های این استان از وضعیت قرمز خارج شد اظهار داشت: براساس آخرین رنگ‌بندی‌ها ۷۰ درصد شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت نارنجی و مابقی در شرایط زرد قرار دارد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه پرهیز از دورهمی‌ها و رعایت موازین بهداشتی در کنترل ویروس کرونا مهم است گفت: برای مصون ماندن از ابتلا به کرونا هیچ راهی غیر از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده مکرر از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، از بستری ۲۸۷ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: روز گذشته ۷۷ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شدند که از این تعداد ابتلای ۳۳ مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی با اشاره به ترخیص ۵۹ بیمار بستری بخش‌های کرونایی مراکز درمانی استان بوشهر تصریح کرد: اکنون ۳۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که از این مجموع ۲۳ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری از ثبت ۲ فوتی دیگر در روز گذشته به سبب ابتلا به کرونا خبر داد و بیان کرد: متأسفانه روز گذشته دو خانم ۵۲ و ۵۹ ساله دارای بیماری زمینه‌ای دیابت، فشار خون و چربی خون بالا، ناشی از ابتلا به کرونا در استان بوشهر فوت کرده‌اند.

رئیس‌ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: تاکنون یک‌هزار و ۱۷۰ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۴۴ هزار و ۹۰ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

وی با بیان اینکه شهرستان عسلویه، دیلم و جم در وضعیت زرد کرونایی و ۷ شهرستان دیگر استان بوشهر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند تأکید کرد: بیماری کرونا هنوز فروکش نشده و نیاز به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توسط آحاد مردم است.

کرونا در ایلام یک فوتی و ۶۲ ابتلای جدید به جای گذاشت

محمد کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد ۳۸ هزار و ۹۳۳ نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی ۶۲ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۸۷ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت اخیر ۲۲ بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها ۳۷ هزار و ۹۲۲ نفر بوده است.

کریمیان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان در شهرستان دهلران گزارش شده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تاکنون ۷۹۴ نفر بوده است.

کرونا در کردستان همچنان جان می‌گیرد؛ شمار فوتی‌ها به ۱۳۳۴ نفر رسید

آخرین آمارها حاکی از آن است که با دو فوتی روز گذشته، شمار فوتی‌های کرونایی از ابتدا تاکنون به ۱۳۳۴ نفر رسیده است.

براساس آخرین آمار رسمی منتشره روز گذشته ۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی و شمار بستری‌ها به ۳۵۸ نفر رسیده است. در حال حاضر ۲۱۲ نفر در سنندج، ۳۳ نفر بانه، ۳۰ نفر در مریوان، ۲۷ نفر در سقز، ۲۱ نفر در قروه، ۲۱ نفر در کامیاران، ۶ نفر دیواندره، ۴ نفر در بیجار و ۴ نفر در دهگلان بر ایر این بیماری بر روی تخت‌های بیمارستانی بستری هستند.

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم حاکی از آن است که از تعداد بستری‌شدگان، ۴۸ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری و حالشان خوب نیست.

آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در استان کردستان به تفکیک شهرستان‌ها بیانگر آن بوده که ۵۲۹ نفر در سنندج، ۲۴۸ نفر در سقز، ۱۰۵ نفر در قروه، ۷۵ نفر در کامیاران، ۱۰۳ نفر در بانه، ۷۷ نفر در دیواندره، ۶۱ نفر در بیجار، ۱۱۳ نفر در مریوان، ۲۰ نفر در دهگلان و ۳ نفر در سروآباد بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۶۸۰ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش شمار جانباختگان کووید ۱۹ به ۶۸۰ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون ۱۸۷ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۸۸ نفر مبتلای قطعی و ۱۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۴۸۰۶۵ مورد گزارش شده است.
یزدان‌پناه اضافه کرد: از ۳۲۶ جواب نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ۲۳ درصد موارد مثبت بودند و به ترتیب در بویراحمد، گچساران و دنا بیشترین موارد مثبت را داشتند و همچنین ۱۹۲ نمونه تست سریع در استان انجام شد که ۱۰ درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در گچساران، بویراحمد، کهگیلویه بودند.
وی با اشاره به اینکه روند نزولی بیماری در استان ادامه دارد ولی می‌تواند شکننده باشد، بیان کرد: خطرات مختلفی ازجمله تجمعات شامل عروسی ها، تشییع جنازه‌ها، دورهمی‌ها بخصوص نشست‌های انتخاباتی شوراها استان را تهدید می‌کند.

یزدان‌پناه ابراز کرد:شهرستان‌های امیدیه و هندیجان در استان خوزستان و شهرهای استان هرمزگان با کرونای هندی و آفریقایی قرمز شده‌اند که می‌توانند خطری بالقوه برای شهرهایی مانند بهمیی و گچساران و همچنین مناطق سردسیر استان باشد.

وی تصریح کرد: کنترل کسانی‌که به خوزستان و هرمزگان رفت و آمد دارند ضروری بود و بهتر است هم استانی‌ها از سفر به این دو استان و پذیرش مهمان پرهیز کنند و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک ، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در مکان های شلوغ و پرخطر و تزریق واکسن به افراد واجد شرایط در این مرحله لازم است.

در حال تکمیل…

کرونا ,

انتهای پیام/ ت

R1336/P1336/S6,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75,76,1188,1369,1433/CT7 واژه های کاربردی مرتبط

  • ویروس کرونا
جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در قم/ 45 بیمار جدید بستری شدند
جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در قم/ ۴۵ بیمار جدید بستری شدند

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید