اخبار فوری شیراز

تذروی: نگاه و روحیه انقلابی جهاددانشگاهی قابل ستایش است

61995264 شیراز
12بازدید

محمدتقی تذروی سه شنبه ۱۲ مرداد با حضور در جهاددانشگاهی فارس، فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد تاسیس را تبریک گفت و بیان کرد: قریب به ۴١ سال از عمر با برکت این نهاد انقلابی می‌گذرد و امام راحل با نگاه بلند خود در ابتدای انقلاب لزوم تاسیس جهاددانشگاهی در مجموعه دانشگاهی را ضروری دیدند و امروز پس از گذشت چهار دهه از فعالیت این مجموعه، همچنان ضرورت و نیاز این نهاد انقلابی احساس می‌شود.

عضو شورای شهر شیراز با بیان این که جهاددانشگاهی صرفا تک بعدی نیست و امروز در همه ابعاد مختلف جامعه اعم از آموزشی، فرهنگی، پژوهشی، اشتغالزایی و …جامعه در حال رشد است، گفت: امروز ثابت شده که در کنار مجموعه دانشگاهی، گروههای جهادی هم می‌توانند فعالیت کنند.

تذروی که معتقد است جهاددانشگاهی برای رسیدن به اهداف بلند خود نیاز به تعامل دارد، عنوان کرد: مجموعه جهاددانشگاهی فارس دارای اتاق فکر قوی و نیروهای متخصص است و می‌تواند برنامه‌های راهبردی خوبی را اجرا و درآمدزایی کند.

61995266 شیراز

او تاکید کرد: نباید احساس شود که جهاددانشگاهی یک رقیب برای برخی مجموعه‌ها در شهر محسوب می‌شود، بلکه باید با این دید که جهاددانشگاهی با تعامل می‌تواند بخشی از مشکلات اجرایی و شهری در قالب‌های مختلف را حل کند، نگریست.

این عضو شورای ششم شیراز، راه‌اندازی یک شعبه از پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم صنایع فرهنگی در فارس را یکی از اقدامات شاخص جهاددانشگاهی این استان ذکر و آمادگی شورای ششم برای همکاری بیشتر با این مجموعه را اعلام کرد.

تذروی همچنین از راه‌اندازی بازارچه هنر با همکاری مدیریت شهری در آینده و با محوریت پارک صنایع نرم فرهنگی جهاددانشگاهی فارس استقبال کرد.

او خاطرنشان کرد: بودجه شیراز یک امانت در دست شوراییان این کلانشهر است و باید در راستای ترویج امور فرهنگی و اجرایی، هزینه شود.

عضو شورای شهر شیراز همچنین خواستار تعامل و همکاری بیشتر با جهاددانشگاهی فارس در شورای ششم شیراز شد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس نیز ضمن قدردانی از حضور این عضو شورای شهر شیراز، به تشریح فعالیت‌های این مجموعه در بخش‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و …پرداخت.

دکتر مظاهر بابایی همچنین در این جلسه با ارائه پیشنهاداتی، خواستار تعامل بیشتر شورای ششم شیراز با این مجموعه در استان فارس شد.

انتهای پیام

پاسخ دهید