اخبار فوری شیراز

تشکیل قرارگاه اربعین دانشگاهیان در استان فارس؛ محصولات چندرسانه‌ای فرهنگی تولید می‌شود

1400032918360570123048364 شیراز
45بازدید

تشکیل قرارگاه اربعین دانشگاهیان در استان فارس؛ محصولات چندرسانه‌ای فرهنگی تولید می‌شود

  • ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ – ۱۲:۳۷
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

تشکیل قرارگاه اربعین دانشگاهیان در استان فارس؛ محصولات چندرسانه‌ای فرهنگی تولید می‌شود

گروه استان‌ها – مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی برای آیین اربعین و تولید محصولات چندرسانه‌ای متناسب با این مناسبت از تشکیل قرارگاه اربعین دانشگاهیان در این استان خبر داد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سعید یوسفی ظهر امروز در جلسه ستاد دانشجویی اربعین حسینی با بیان اینکه این آیین کانون اصلی وحدت مسلمانان و همدلی در جهان اسلام است اظهار داشت: با توجه به شرایط ویژه‌ای که امسال وجود دارد، اقدامات فرهنگی برای گرامیداشت اربعین آغاز شده است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی برای آیین اربعین و تولید محصولات چندرسانه‌ای متناسب با این مناسبت از تشکیل قرارگاه اربعین دانشگاهیان در این استان خبر داد و گفت: گرامیداشت آیین اربعین در دانشگاه‌ها اهدافی را دنبال می‌کند که بسیج دانشجویی این اهداف را در قالب برنامه‌های مختلف پیگیری می‌کند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس زنده نگه داشتن نهضت، اندیشه‌ها و مواضع امام حسین(ع) در دانشگاه‌ها و ایجاد پیوند مستحکم میان دانشجویان، جوانان و اساتید اعم از شیعه و سنی را از جمله اهداف آیین اربعین دانشجویی اعلام کرد.

یوسفی با اشاره به دیگر اهداف این آیین دانشجویی افزود: ایجاد عزم و اراده استوار برای حرکت و جانفشانی جامعه دانشجویی در مکتب سیدالشهدا از دیگر اهداف آیین اربعین دانشجویی است.

معاون استاندار سمنان: اعزام زائران به اربعین منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا استامام جمعه ایلام: زمینه خدمت به زوار اربعین حسینی در مرز مهران فراهم شودکمیته مشترک دائمی ایرانی و عراقی برای پشتیبانی از زائران اربعین تشکیل شود

وی گفت: تعمیق باورهای دینی و انقلابی در اذهان دانشجویان، معرفت‌افزایی و امام‌شناسی دانشجویان در فضای آموزش عالی و حفظ شعائر الهی در دانشگاه از اهداف دیگر آیین مذهبی اربعین است.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس تصریح کرد: هیئت‌های دانشجویی در ایام محرم و منتهی به اربعین حسینی، فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی خود را در چارچوب دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا انجام می‌دهند.

یوسفی از ایجاد بانک اطلاعاتی خادمان دانشجویی اربعین در استان فارس و آموزش و سازماندهی آنها خبر داد و افزود: کمیته‌های تخصصی اربعین حسینی تشکیل شده و متناسب با اهداف برنامه‌ریزی شده فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام /۴۲۴/ح

R7533/P/S6,61/CT11

معاون استاندار سمنان: اعزام زائران به اربعین منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا است
معاون استاندار سمنان: اعزام زائران به اربعین منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا است

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید