اخبار فوری شیراز

پیش بینی‌فاجعه کرونایی از هفته آینده در فارس/۷۲ نفر جان باختند

3761291 شیراز
70بازدید

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مهرزاد لطفی با توجه به روند افزایشی موارد ابتلاء به کروناویروس در فارس و مرگ روزانه تعداد زیادی از هم استانی‌ها بر اثر این بیماری افزود: بی توجهی‌ها و سهل انگاری‌ها در برابر کروناویروس، یک تهدید جدی بوده و افزایش موارد ابتلاء و مرگ و میر را به همراه دارد.

او با ابراز نگرانی از وضعیت پیش رو نسبت به بیماری کووید ۱۹ و ورود ویروس جهش یافته دلتای هندی در استان، از افزایش قابل توجه مراجعان به مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس (۱۶ ساعته) در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: این روند نشانگر افزایش سرعت ابتلاء به این بیماری و انتقال آن در بین افراد جامعه است.

جان باختن ۷۸ نفر در فارس بر اثر کروناویروس در ۷۲ ساعت گذشته

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از فوت ۷۸ نفر در فارس بر اثر کرونا ویروس در ۷۲ ساعت گذشته خبر داد و با هشدار به هم استانی‌ها در خصوص جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی گفت: با توجه به تکمیل ۱۰۰ درصدی ظرفیت بخش‌های بستری بیماران مبتلا به کرونا در استان، تنها راه برون رفت از این وضعیت شدید بحرانی، همکاری و مشارکت کامل مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به این بیماری است.

دکتر لطفی یادآور شد: شدت سرایت پذیری، بیماری زایی و مرگ آفرینی ویروس جهش یافته دلتای هندی بسیار بالا است و باید نسبت به رعایت دستورالعمل بهداشتی بیشتر احساس مسؤولیت کرد.

او ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس طی روز گذشته تاکنون، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کرونا ویروس پرداخت.

کد خبر ۵۲۷۱۹۵۱مقاله اصلی

پاسخ دهید