اخبار فوری شیراز

بوشهر به یک استاندار قوی، توانمند و جامع نیاز دارد

61966421 شیراز
11بازدید

عبدالکریم جمیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مردم بوشهر به عنوان یک استان برخوردار در باطن و محروم در ظاهر توقع دارند و ما مسئولین نیز وظیفه داریم به نحو شایسته از شرایطی که قوای سه گانه در هماهنگی کامل با یکدیگر هستند، استفاده کنیم.

وی بیان کرد: حضور مدیران لایق، شایسته و توانمند در دولت آینده مهمترین مسئله‌ای است که برای استان بوشهر می‌تواند در جهت رفع مظلومیت‌ها و محرومیت‌ها کارساز و باشد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: در بدو شکل‌گیری مجلس یازدهم این نگاه را در مجلس داشته‌ایم که یک هماهنگی و هم افزایی بین نمایندگان با استفاده از کمیسیون‌های تخصصی و کمک هیئت رئیسه برای حل مسائل استان‌ها با اولویت‌بندی مشخص شوند و تنها نماینده در میدان دفاع از حقوق مردمش نباشد بلکه به کمک مجلس در جهت احقاق حق با توجه به اولویت‌های استان گام بردارند و از حمایت‌های مجلس بهره‌مند شوند.

جمیری با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس با رئیس‌جمهور ۲بار دیدار داشته‌اند، ادامه داد: یکیار پیش‌ از انتخاب و یکبار پس از انتخاب ایشان. در این دیدارها معمولا به بیان اولویت‌ها پرداخته شده است و شخص ایشان نیز توجه‌شان به اولیت‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: با تمام باور و اعتمادی که به آقای رئیسی دارم اما در مجلس بدون تعارف و بر اساس شایستگی ها تک تک وزرا را مورد توجه و بررسی قرار می‌دهیم و به آنها رای خواهیم داد چون معتقدیم که یکی از کمک‌ها اساسی به رئیس جمهور امروز همفکری و کمک مشورتی است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به تازگی یک فراکسیون با مشارکت مناطق نفت‌خیز در حال شکل‌گیری است تا مسائل مشترک این مناطق بررسی شود.

جمیری گفت: بر اساس قانون اساسی و اصل تفکیک قوا، انتخاب و انتصاب در حوزه اجرا از وظایف رئیس جمهور است نمایندگان مجلس در این حوزه نقش نظارتی دارند پس با تاکید مقام معظم رهبری در تاریخ ششم خرداد با دیدار نمایندگان مجلس که یکی از آسیب‌ها برای نمایندگان ورود به عرصه اجرا است.

وی اضافه کرد: در این خصوص ما یک امر ولایی و یک امر قانونی داریم که نمایندگان مجلس شورای اسلامی نباید دخالت کنند اما این بدان معنا نیست که نباید مشورت گرفت یعنی بین مجری و ناظر می‌تواند یک همتهنگی تمام و کمال وجود داشته باشد و مشاور خوب و به موقع داده شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بوشهر به یک استاندرا قوی، توانمند و جامع نیاز دارد، چون این استان اگر چه به لحاظ جمعیت و مساحت بزرگ و وسیع نباشد اما ظرفیت بی‌نظیر و بلامنازع دارد.

جمیری با اشاره به اینکه استام بوشهر را باید به تناسب داشته‌هایش جدی گرفت، تاکید کرد: ما معتقدیم توسعه این استان با مدیریت قوی یعنی پیشرفت و رفع اساسی مشکلات مردم در سطح شکور.

ایشان ادامه دادند: پیشرفت و توسعه استان بوشهر را ما با یک نگاه ملی طلب و فکر می‌کنیم. برای مثال راه‌آهن و آزاد راه برای استان بوشهر یک ضورت برای کشور است نه فقط برای این استان.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم به لحاظ شرعی، شرایط کنونی کشور و از بعُد اهداف عالی نظام برای انتخاب استاندار به شایستگی فکر می‌کنیم حالا اگر بین دو گزینه مناسب هم تراز قرار گرفتیم بومی را انتخاب می‌کنیم.

جمیری بیان کرد: موضوع راه آهن در کمیسیون عمران با حضور نمایندگان بوشهر و فارس بررسی شده و در زمان حاضر این طرح براساس بودجه و اعتبار مالی که در اختیار دارد در حال فعالیت است اما انجام کار بسیار ضعیف است و به حتم نمی تواند در زمان مناسب به بهره‌بردرای برسد.

وی یادآور شد: پروژه آزاده راه بوشهر- شیراز با اعتبار دولتی به سرانجام نمی‌رسد و اگرچه سرمایه‌گذارانی درخواست داده‌اند اما این طرح نیازمند سرمایه گذاران قوی است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در حوزه زیرساخت‌های بهداشت و درمان جزو استان‌های کم برخوردار هستیم و در چند مدت اخیر جلساتی از وزیر بهداشت قول همکاری و مساعدت گرفته‌ایم تا طبق برنامه پنج‌ ساله‌ وضعیت بهداشت و درمان استان ارتقاء یابد.

انتهای پیام

پاسخ دهید