اخبار فوری شیراز

تشریح چرایی ناکامی دانش‌آموزان استان فارس در کسب رتبه‌های تک رقمی کنکور

1400051209042462623305574 شیراز
47بازدید

تشریح چرایی ناکامی دانش‌آموزان استان فارس در کسب رتبه‌های تک رقمی کنکور

  • ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ – ۱۰:۰۷
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

تشریح چرایی ناکامی دانش‌آموزان استان فارس در کسب رتبه‌های تک رقمی کنکور

گروه استان‌ها – معاون آموزش وپرورش استان فارس گفت: با وجود اینکه دانش‌آموزان استان فارس نتوانستند در رتبه‌های تک رقمی کنکور سهمیه کسب کنند ولی در رتبه‌های دو رقمی بیشترین سهم را برای استان فارس رقم زدند.

– اخبار استانها –

رسول قانونی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به چرایی ناکامی دانش‌آموزان استان فارس در کسب سهمیه رتبه تک رقمی اظهار داشت: آموزگاران تمام سعی خود را دارند تا دانش‌آموزان رتبه‌های خوبی در کنکور کسب کنند ولی به دست آوردن رتبه‌های تک رقمی به عوامل مختلفی بستگی دارد و به همین منظور نباید عملکرد کل آموزش و پرورش را با کسب رتبه تک رقمی بسنجیم.

وی با تاکید بر اینکه کسب رتبه‌های زیر ۱۰ تنها در بین یک درصد دانش‌آموزان محقق می‌شود به همین منظور شایسته نیست با این سنجش تلاش مجموعه آموزش و پرورش زیر سوال برود.

قانونی با اشاره به اینکه این نخستین سالی نیست که دانش‌آموزان استان فارس در کسب رتبه‌های تک رقمی ناکام بوده‌اند افزود: در سال‌های گذشته نیز این موضوع در فارس اتفاق افتاده و نباید تلاش دانش‌آموزان را به دلیل عدم کسب رتبه نادیده گرفت.

معاون متوسطه آموزش‌ و پرورش استان فارس با بیان اینکه براساس مطالعات علمی هیچ گاه هوش و استعداد دانش‌آموزان در کنکور ارزیابی نمی‌شود، بیان کرد: با این وجود امسال استان فارس در کسب رتبه‌های دو رقمی بیشترین سهمیه را کسب کرده که پس از اعلام نهایی سازمان سنجش افراد را معرفی خواهیم کرد.

پذیرش ۲۳ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور ۱۴۰۰رتبه نخست کنکور هنر: ۱۲ ساعت در روز درس می‌خواندم / فکر نمی‌کردم ‌سئوالات ‌اینگونه سخت باشد‌رتبه دوم کنکور هنر: در بستر فضای مجازی برای کنکور آماده شدم/سئوالات سختی در کنکور هنر طرح شده بود

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که سختگیری‌های تحصیلی می‌تواند در رتبه‌های دانش‌آموزان اهیمت داشته باشد گفت: این موضوع نیز یکی از عواملی است که در سال‌های گذشته مورد بررسی قرار گرفته زیرا نمره افراد در مقایسه با دیگران سنجش می‌شود و می‌تواند در کسب رتبه کنکور تاثیرگذار باشد.

قانونی با اشاره به رویکرد آموزش و پرورش در هدایت استعداد دانش‌آموزان گفت: از آنجایی که در مقطع متوسطه تمامی دانش‌آموزان سعی بر انتخاب رشته‌های تجربی و در نهایت ریاضی دارند تلاش می‌شود دانش‌آموزان را به دیگر رشته‌های تحصیلی نیز هدایت کنیم تا استعدادها در تمام رشته‌ها شناسایی شوند.

وی با اعلام زمان بازگشایی مدارس در مقطع متوسطه گفت: امسال بیش از ۳۶۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع متوسطه در فارس به تحصیل ادامه می‌دهند که بیشترین آن در مقطع متوسطه اول است. زمان ثبت‌نام برای دانش‌آموزان از ۹ مرداد ماه اعلام شده و همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/۴۲۴ /ح

R7533/P/S6,61/CT1

گفت‌وگوی تسنیم ‌با رتبه‌های برتر کنکور/ کلیدواژه موفقیت در مهم‌ترین آزمون زندگی/ داوطلبان استانی چگونه گوی سبقت را ‌از تهرانی‌ها ربودند؟
گفت‌وگوی تسنیم ‌با رتبه‌های برتر کنکور/ کلیدواژه موفقیت در مهم‌ترین آزمون زندگی/ داوطلبان استانی چگونه گوی سبقت را ‌از تهرانی‌ها ربودند؟

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید