اخبار فوری شیراز

تلاش برای احیای روضه‌خوانی خانگی در شیراز

61993552 شیراز
43بازدید

حجت‌الاسلام زین العابدین ژاله خبرآبادی گفت: از آنجایی که این اقدام الگو گرفته طرح موفق در اصفهان است تلاش داریم این طرح را برای نخستین مرتبه در جنوب کشور از استان فارس در شیراز آغاز تا در دیگر استان‌های جنوبی ادامه داشته باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از موسسه ثاقب، او افزود: در این اقدام خانواده‌های می‌توانند با مراجعه به سایت (www.msagheb.ir) یا از طریق ارسال عدد ۲ به سامانه ۵۰۰۰۱۰۴۰۱۲۲ مُبلغ یا روضه خوان را به خانه خود دعوت و مراسم معنوی روضه خوانی را برگزار کنند.

ژاله خبرآبادی تاکید کرد: این اقدام برای خانواده هیچ هزینه‌ای در برندارد بلکه معتقدیم با احیاء سنت حسنه روضه خوانی چراغ نور اهل بیت (ع) را برخانه‌ها روشن خواهیم کرد.

او اضافه کرد: این سایت در آغاز دهه ولایت راه‌اندازی شده و خانواده‌ها می‌توانند در هر مناسبت مذهبی مبلغان را برای مناسبت‌های روضه خوانی و یا مولودی مبلغان را بدون هیچ هزینه‌ای دعوت ومراسم خود را برگزار کنند.

ژاله خیرآبادی با اشاره به اینکه همه مبلغانی که با این موسسه همکاری دارند، گفت: پس از فراخوان و گذراندن دوره‌های مربوطه در این موسسه پذیرفته شده و افرادی که تمایل به همکاری در این طرح را دارند می‌توانند از طریق سایت www.msagheb.ir اعلام آمادگی کنند.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: هرساله در شهرهای مختلف استان وشهر شیراز در ایام تاسوعاو عاشورا تعزیه و روضه برگزار واین موضوع سبب شده امسال نیز با وجود بحران کرونا خانواده‌ها با برگزاری روضه‌های چند نفره در منازل خود وبا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابراز وارادت خود را به سرور سالار شهیدان امام حسین (ع) نشان دهند.

انتهای پیام

پاسخ دهید