اخبار فوری شیراز

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| ۲۷ نفر بیمار جدید فقط در یک دقیقه/ کادر درمان را دریابیم / شکست رکوردها هفته آینده ادامه دارد + نقشه، نمودار و فیلم

1400021613183779222707614 شیراز
57بازدید

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| ۲۷ نفر بیمار جدید فقط در یک دقیقه/ کادر درمان را دریابیم / شکست رکوردها هفته آینده ادامه دارد + نقشه، نمودار و فیلم

  • ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ – ۰۹:۲۷
  • اخبار استانها
  • اخبار مرکزی
  • اخبار مازندران

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| 27 نفر بیمار جدید فقط در یک دقیقه/ کادر درمان را دریابیم / شکست رکوردها هفته آینده ادامه دارد + نقشه، نمودار و فیلم

گروه استان‌ها ـ ویروس دلتا در سراسر کشور همچنان یکه‌تازی می‌کند و بسیاری از کارشناسان براین باورند که اگر شرایط به همین روند ادامه داشته باشد بدون تردید هفته آینده باید منتظر شکست رکوردهای تازه‌ای در این زمینه باشیم.

– اخبار استانها –

به‌گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، روز گذشته با انتشار آمار رسمی وضعیت کرونایی کشور از سوی وزارت بهداشت نشان داد که در دوازدهمین روز از مرداد ۱۴۰۰ هر ۴ دقیقه یک هموطن مشخصاً به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دنیا رفته و نکته نگران کننده‌تر اینجاست که در همین دوره زمانی هر دقیقه ۲۷ نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

افزایش قابل توجه نرخ ابتلا طی روزهای اخیر به دلیل سطح بالای سرایت ویروس دلتا اگرچه خود به عنوان یک هشدار می‌تواند درنظر گرفته شود که روزهای آینده باید منتظر شکست رکوردهای تازه از نرخ بیماری باشیم اما این روند بعد از ۱۸ ماه مقابله سرسختانه کادر درمان با ویروس منحوس می‌تواند مشکل ساز باشد.

در این زمینه رئیس بیمارستان مسیح دانشوری معتقد است هم اکنون بعد از یک دوره مقاومت کادر درمان مقابل ویروس منحوس باعث شده تا پرسنل مرتبط با مقابل با ویروس منحوس فرسوده شده باشند و احتمال عدم تاب‌آوری مقابل ویروس بالا رفته است.

پیام طبرسی تاکید کرد: اکنون در بدترین وضعیت قرار داریم؛ به طوری که این پیک از همه پیک‌های کرونا وضعیت بدتری دارد و تعداد بیمار افزایش یافته و بیمارستان‌ها لبریز و سرریز شده است و جمع کردن کار خیلی سخت شده است.

طبرسی همچنین تصریح کرد باید کاری کنیم چرخه بیماری قطع شود؛ متاسفانه اکنون نمودارها نشان می‌دهد روند در همه استانها افزایشی است و احتیاج به ۲ یا ۳ هفته تعطیلی و قرنطینه جدی است تا بیماری از تکاپو بیفتد.

وی خاطرنشان کرد: چراکه اگر بخواهیم به همین منوال ادامه پیدا کند همه آلوده می‌شوند و این بسیار خطرناک است، اکنون هر موجی از موج قبلی بدتر است.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری افزود: اکنون هر فردی تب و علائم تنفسی دارد نشانه کروناست؛ چراکه ویروس دیگری در چرخش نیست.

جدیدترین اخبار کرونا در ایران|طغیان دلتا در بیمارستان‌ها/ "قرنطینه‌ ۲هفته‌‌ای" کم‌هزینه‌ترین راهکار/ "لامبدا" پشت دروازه‌ها+ نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| تعطیلی کامل ۲۹ مرکز استان برای قطع زنجیره انتقال/ پیک پنجم و رکورد ۱۰۰۰۰۰ فوتی+ نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| ۴ دقیقه یک فوتی و هر دقیقه ۲۲ مبتلای جدید/کمبود منابع انسانی در مراکز درمانی + فیلم؛ نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد ۱۴.۳درصدی موارد ابتلا/ ۲ هفته تعطیلی برای مهار دلتا/ ۴۲۴۶ فوتی در شانزده روز+ نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| هفته‌های سختی پیش‌رو داریم/ خودنمایی کمبودها در پیک پنجم + نقشه، نمودار و فیلم

استان کرمان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا بیان کرد: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان هزار و ۷۸ مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۵۷۰ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: ۹۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۲۳۰ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۸۹ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۹۲ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۲۷۵ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۲۹ هزار ۴۳۶ مورد رسیده است.

وی به فوت ۲۶ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۳ هزار و ۶۱۵ نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان ۴۱۱ هزار و ۸۱۸ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۹۰ هزار و ۴۶۵ مورد است.

اصغر مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز با بیان اینکه وضعیت منطقه جنوب استان کرمان با توجه به تمهیداتی که فراهم شده قابل کنترل است و تلاش کردیم که مشکل تخت و تجهیزات و دارو نداشته باشیم که بیماران دچار مشکل شوند اظهار داشت: متاسفانه اگر وضعیت شیوع بیماری از این بدتر شود شرایط خیلی سخت خواهد شد و امکانات و تجهیزات پاسخگو نخواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزود: هم اکنون در حال استفاده از کلیه ظرفیت‌ها هستیم از جمله اینکه در حال حاضر سالن اجتماعات را تخلیه کرده، داخل آن تخت قرار دادیم تا قابل پاسخگویی باشد و مردم اگر رعایت نکنند با کمبود امکانات روبرو خواهیم شد.

استان سمنان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، نوید دانائی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهار داشت: با ارائه به آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام کرد: ۳۶۵ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر دوشنبه تا ظهر سه شنبه شناسایی شدند و مجموع آمار بیماران کووید ۱۹ در این استان از ابتدا تاکنون به ۴۸ هزار و ۲۳۹ نفر رسید.

وی افزود: بنابر این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان فوت کرد و بر این اساس از ابتدای شیوع این ویروس تعداد جانباختگان این بیماری در استان به یکهزار و ۱۹۳ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: طبق اعلام این کمیته، با ترخیص ۶۸ بیمار دیگر، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید ۱۹ در این استان به ۱۲ هزار و ۳۸۷ نفر رسید.

دانائی افزود: براساس آخرین رنگ بندی اعلام شده توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونای استان، شهرستان سمنان قرمز تیره، شهرستان‌های شاهرود، دامغان، گرمسار، مهدیشهر قرمز، شهرستان سرخه نارنجی و شهرستان‌های میامی و آرادان زرد کرونایی هستند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان خوزستان

فرهاد ابول‌نژادیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهار داشت: خوزستان بر اثر ویروس کرونا دلتا وارد پیک جدیدی شده است. به طوری که در روز گذشته بیش از ۳۷۰ بیمار کرونایی بستری شدند.

وی به افزایش بار مراجعه به مراکز بهداشتی خوزستان افزود: با توجه به میزان سرایت بالای کرونا دلتا، این ویروس به تدریج در کشور غالب شده و نسبت به سایر جهش‌های شناخته‌شده، بیشترین قدرت سرایت را دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه در روزهای اخیر بیشتر بیماران به صورت خانوادگی مبتلا شده‌اند گفت: آبریزش بینی، سر درد، گلو درد و ضعف از مهمترین علایم ابتلا به کرونا دلتا است در حالی که در کرونای انگلیسی تب، لرز و سرفه مهمترین علایم بودند، ضمن اینکه قدرت سرایت کرونا دلتا ۲ برابر ویروس نوع انگلیسی است.

وی با بیان اینکه افراد کمتر از ۵۰ سال، ۲.۵ برابر بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به کرونا دلتا هستند افزود: ممکن است فردی سرفه نکند اما ریه او درگیر شده باشد که این مساله موجب مراجعه دیرتر و با حال عمومی وخیم‌تر بیمار می‌شود بنابراین استفاده از روش‌های رادیوگرافیک در تشخیص بیماری موثرتر است.

ابول نژادیان گفت: در شرایط موجود هر نوع سرماخوردگی کروناست مگر خلاف آن ثابت شود لذا از مردم می‌خواهیم به محض بروز علایم بیماری، ارتباط با دیگران را قطع کنند تا از انتقال بیماری جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه از ۲۰ تیر امسال موج افزایش بیماری در خوزستان آغاز شد افزود: در هفته منتهی به هشتم مرداد، تعداد موارد بیماری ناشی از کرونا در خوزستان ۳۰ درصد و موارد بستری ۳۲ درصد افزایش یافته در حالی که موارد فوت ۱۰ درصد کمتر شده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به افزایش میزان بستری‌های خوزستان از ۸۰۰ به یک هزار و ۶۰۰ نفر اشاره کرد و گفت: پیش از اینکه سیر نزولی پیک سوم کرونا در خوزستان به صورت کامل طی شود دوباره موارد بیماری افزایش یافت و وارد موج جدیدی نشدیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۵۵ درصد مبتلایان مرد و ۴۵ درصد مبتلایان در خوزستان زن هستند بیان کرد: ۸۱ درصد مبتلایان بدون بیماری زمینه‌ای بوده‌ و ۱۹ درصد آنها بیماری زمینه‌ای داشته‌اند که از این میزان ۳۲ درصد دارای بیماری فشار خون، ۳۰ درصد دیابتی و ۲۴ درصد آنها بیماری قلبی و عروقی دارند.

ابول‌نژادیان با اشاره به اینکه ۳۷ درصد مبتلایان افراد ۳۰ تا ۴۴ سال جامعه هستند گفت: همچنین چهار درصد افراد بالای ۷۵ سال و ۱۱ درصد افراد ۶۰ تا ۷۴ سال به این بیماری مبتلا شدند که این میزان پایین ابتلا به دلیل واکسیناسیون سالمندان است.

وی با بیان اینکه ۵۷ درصد فوت‌شدگان خوزستان مرد و ۴۳ درصد زن هستند و میانگین فوت افراد ۶۷ سال است افزود: با توجه به افزایش موارد ابتلا به بیماری و میزان بستری ها، موارد فوت در خوزستان به تدریج در حال افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خصوص کنترل پروازهای هوایی گفت: خوزستان نخستین استانی بود که پرواز رفت و برگشت به کیش را لغو کرد همچنین از کارکنان شرکت ملی حفاری که هر هفته به سیستان و بلوچستان سفر می کنند تست گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه روزانه تا ۳۰ هزار نفر در استان خوزستان واکسینه می‌شوند افزود: تاکنون حدود ۸۰۰ هزار دز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده و این روند همچنان در حال انجام است.تاکنون شهرستان‌های اهواز، اندیمشک، دزفول، آبادان، بهبهان، ماهشهر و ایذه بیشترین میزان واکسیناسیون را انجام داده‌اند.

ابول نژادیان با بیان اینکه منعی برای تزریق واکسن بیماران مبتلا به فاویسم در خوزستان وجود ندارد ادامه داد: فعلا واکسیناسیون زنان باردار انجام نمی‌شود اما تزریق واکسن برای زنان شیرده لازم است. تاکنون در هیچ جای دنیا واکسنی برای افراد زیر ۱۸ سال تایید نشده است.

وی به واکسیناسیون بیماران دیابتی اشاره کرد و افزود: در اهواز مرکز جامع سلامت شماره ۹ در کوی مشعلی، مرکز جامع سلامت شماره هفت در دروازه، و سالن اجتماعات مرکز بهداشت غرب اهواز واقع در خیابان ۱۶ کیان‌آباد برای واکسیناسیون بیماران دیابتی در نظر گرفته شده و این بیماران نباید به مراکز تجمیعی واکسیناسیون عمومی مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: مقدمات واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی، تاکسی‌ تلفن‌ها، کارکنان بانک‌ها، اساتید دانشگاه‌، پلیس راه و سربازان در دستور کار است که به زودی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هنوز ۱۵ درصد افراد بالای ۷۵ سال برای تزریق واکسن مراجعه نکرده‌اند افزود: مرگ و میر در این گروه سنی بالا است بنابراین از این افراد تقاضا داریم که برای دریافت واکسن مراجعه کنند. همچنین حدود ۴۰ درصد افراد ۴۵ تا ۶۵ سال خوزستان نیز واکسن نزده‌اند که باید هر چه سریعتر اقدام کنند.

ابول نژادیان ادامه داد: فردی که یک دز واکسن تزریق کرده مانند کسی است که هنوز واکسن دریافت نکرده لذا با یک دز واکسن، ایمنی ایجاد نمی‌شود بلکه ۱۵ روز پس از تزریق دز دوم، ایمنی خوبی در بدن ایجاد می‌شود.

وی همچنین گفت: هم اکنون ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های رازی و امیرالمومنین اهواز تقریبا کامل شده و بیمارستان‌های امام خمینی(ره) و سینای اهواز نیز به چرخه پذیرش بیماران کرونایی اضافه شده‌اند.

استان ایلام

محمد کریمیان در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد ۴۵ هزار و ۳۴ نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی ۲۷۱ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۳۰۸ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت اخیر ۸۳ بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها ۴۲ هزار و ۴۵۶ نفر بوده است.

کریمیان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان یک مورد در شهرستان ایلام و یک مورد مربوط به شهرستان دره شهر گزارش شده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تاکنون ۸۳۶ نفر بوده است. ‌

استان خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در شبانه روز گذشته ۲۹۹ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که در مجموع ۱۴۵ بیمار جدید شامل ۳۷ مورد بستری و ۱۰۸ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

کامبیز مهدی زاده افزود: از این تعداد ۵۵ مورد از بیرجند، بشرویه یک مورد، خوسف و درمیان هر کدام ۴ مورد، سرایان ۷ مورد، سربیشه ۶ مورد، طبس ۲۱ مورد، فردوس ۹ مورد، قاین ۲۷ مورد و نهبندان ۱۱ مورد جدید شناسایی شد.

وی با بیان اینکه همچنین از ۸۹۳ تست سریع ۳۰۹ بیمار جدید شناسایی شد، گفت: در حال حاضر ۳۳۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: از این تعداد ۲۱۴ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند که ۲۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و حال ۵ نفر وخیم است.

به گفته وی تا روز گذشته ۶۸ هزار ۱۳۵ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۴ هزار و ۳۸۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته با ثبت ۳ مورد فوت جدید در استان تعداد فوتی‌های کرونا در استان به ۹۶۶ نفر رسید.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند به ۱۱۷ هزار و ۷۸۱ نفر رسید و تا کنون ۳۰ هزار و ۸۸۱ نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان اصفهان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، آرش نجیمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: در این بازه زمانی تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در استان ۵۶۱۸ نفر بودند که ۲۴۵۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده ۵۰۹ نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این مدت ۳۱۹ بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۷۰۷ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد ۳۹۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

وی آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان را ۲۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۵ نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

استان هرمزگان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، شرایط کرونایی هرمزگان بسیار خاص و بحرانی است و روزانه شمار زیادی از بیماران مبتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

تمامی آمارهای رسمی حاکی از وخامت اوضاع دارد و هنوز خبری از پایان پیک بیماری و فروکش کردن موج سهمگین کرونایی در این استان دیده نمی‌شود.

در همین راستا دکتر فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: متاسفانه شرایط کرونایی حاکم بر استان همچنان نامساعد بوده و بیماران زیادی برای بستری شدن به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.

وی افزود: تعداد نمونه گیری از ابتدای اپیدمی تاکنون جمعا ۴۰۹۳۳۵ و تلاش داریم با افزایش حجم تست گیری و بیماریابی شرایط را برای کنترل این بیماری فراهم کنیم.

نوروزیان تصریح کرد: در شبانه روز گذشته بالغ بر ۳۰۰ بیمار جدید در بیمارستان‌های هرمزگان بستری شدند و در حال حاضر با رکورد شکنی جدیدی در این زمینه مواجه شدیم و ۱۲۴۴ نفر با تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستانهای استان بستری هستند.

وی تصریح کرد: از این تعداد بیمار، ۱۳۳ بیمار در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت ویژه پزشکی قرار دارند و وضعیت ۲۴ بیمار نیز وخیم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: میزان بیماران قرنطینه خانگی نیز رشد قابل توجهی دارد و بالغ بر ۱۷ هزار و ۷۰۰ بیمار در منازل خود تحت قرنطینه قرار دارند.

وی اظهار داشت: متاسفانه در شبانه روز گذشته کرونا جان ۱۹ بیمار دیگر شامل ۱۰ مرد و ۹ زن در محدوده سنی ۲۹ الی ۹۵ سال از شهرستان‌های بندرعباس، رودان، سیریک، قشم، پارسیان، کیش، جاسک و بستک را گرفت و شمار جان باختگان به ۱۷۳۸ نفر رسید.

استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سعید کشمیری با بیان اینکه سرعت گردش ویروس کرونا در جامعه افزایش یافته است اظهار داشت: مردم باید مراقب ابتلا به ویروس جهش یافته موسوم به دلتا باشند چراکه همه را درگیر می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه همه تخت‌های بخش کرونایی اشغال است افزود: بیمارستان‌های استان بوشهر بیش از حد ظرفیت بیماران کرونایی را پذیرش کرده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه اکنون ۷۹۶ بیمار در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بستری است گفت: روز گذشته ۲۰۰ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۱۰۳ مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۶۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی بستری هستند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، ۲۳ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری با اشاره به ثبت ۸ فوتی دیگر به سبب ابتلا به کرونا بین سن ۳۲ تا ۸۰ سال در استان بوشهر تصریح کرد: تاکنون یک‌هزار و ۴۴۸ نفر در استان بوشهر به سبب ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه روز گذشته ۱۵۰ بیمار نیز با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد ۱۲۰ نفر از آنها مثبت قطعی بوده‌اند

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۶۸ هزار نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

استان فارس

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز‌ ، حدود یک سال و نیم از شیوع بیماری کرونا در ایران و به تبع آن استان فارس می‌گذرد، روزهای زیادی گذشته، سختی‌های زیادی پشت سر گذاشته شده، خانواده‌های بسیاری داغدار شدند، بسیاری از کادر درمان در راه شهید شدند اما هنوز کرونا ادامه دارد و عده‌ای که هر شرایطی را ساده می‌انگارند و بیخیال کرونا دورهمی و مهمانی‌های خانوادگی دارند یا به سفر می‌روند.

همین دست رفتارها در کنار برخی از بی‌تدبیری‌های دولت و روند ناقص و کند واکسیناسیون کرونا تا امروز ادامه پیدا کند و این روزها که اوج موج پنجم را می‌گذراند سهمگین‌تر از همیشه باشد به گونه‌ای که اعلام جدید وضعیت رنگ‌بندی در استان‌های مختلف نشان از یک بحران فراگیر دارد، اغلب استان‌های کشور یکپارچه قرمز شده‌اند که نشانگر خوبی به لحاظ وضعیت گسترش بیماری نیست.

بر این اساس از ۳۶ شهرستان استان فارس هم اکنون ۳۰ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا، ۴ شهرستان اقلید، بوانات، رستم و سروستان در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان خرم بید و فراشبند در وضعیت زرد قرار دارند.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در مجموع بیش از یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۸۱ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده است.

از این تعداد یک میلیون و ۹۱ هزار و ۱۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۲۳ هزار و ۴۶۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۱۲۸ هزار و ۶۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۳ هزار و ۳۲۳ بیمار مثبت و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۴۶ هزار و ۷۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

بر این اساس طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و هم اکنون سه هزار و ۶۳۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۲۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU دریافت می‌کنند.

با اعلام جان باختن ۲۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ به پنج هزار و ۲۵۹ نفر رسیده است.

درحال تکمیل… .

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

انتهای پیام/ی

R1549/P1549/S47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,6,73,74,75,76,1188,1369,1433/CT7 واژه های کاربردی مرتبط

  • واکسن ایرانی کرونا
  • ویروس کرونا
جدیدترین اخبار کرونا در ایران| هفته‌های سختی پیش‌رو داریم/ خودنمایی کمبودها در پیک پنجم + نقشه، نمودار و فیلم
جدیدترین اخبار کرونا در ایران| هفته‌های سختی پیش‌رو داریم/ خودنمایی کمبودها در پیک پنجم + نقشه، نمودار و فیلم

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید