اخبار فوری شیراز

ماه محرم امسال نذر ماسک و کپسول اکسیژن جایگزین نذرهای سنتی شود

1399060411400010721038474 شیراز
42بازدید

ماه محرم امسال نذر ماسک و کپسول اکسیژن جایگزین نذرهای سنتی شود

  • ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ – ۰۹:۳۹
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

ماه محرم امسال نذر ماسک و کپسول اکسیژن جایگزین نذرهای سنتی شود

گروه استان‌ها -مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس با گرامیداشت ایام محرم و آیین عزاداری مسلمانان، به سوگواران توصیه کرد که امسال در ماه محرم با توجه به شرایط کرونایی جامعه عزاداران مواد ضدعفونی، کپسول اکسیژه و اهدای ماسک را نذر کنند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حجت‌الاسلام حمید مقامی صبح امروز در ارتباط مجازی با خبرنگاران اظهار داشت: در ترویج این نوع نذورات متناسب با نیازهای امروز جامعه با ایجاد پویش‌های مختلف باید تلاش کرد.

وی از اساتید و نخبگان خواست جامعه را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساس کنند و گفت: باید فرهنگ حسینی را که اشاعه جلوه‌های ایثار و امر به معروف ونهی از منکر است پررنگ‌تر کنیم زیرا یکی از نیازهای امروز جامعه زنده نگه داشتن فرهنگ حسینی و امر به معروف و نهی از منکر است، باید نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فرهنگ‌سازی کرد.

مقامی با اشاره به فعالیت مداحان و مبلغان در ترویج فرهنگ اسلامی و مذهبی بیان کرد: چنانچه این افراد بتوانند در این ایام در کنار سوگواری‌های حسینی منکرهای امروز جامعه و وظایفی را که نسبت به یکدیگر داریم اطلاع‌رسانی کنند می‌توانیم در قطع زنجیره کرونا گام برداریم.

دسته‌روی هیئات مذهبی استان قزوین در ایام محرم در محلات برگزار می‌شودسومین حرم اهل بیت آماده اقامه عزای حسینی / مراسمات محرم با دستورالعمل‌های ویژه بهداشتی برگزار می‌شودمقدمات عزاداری ماه محرم در تهران از شنبه هفته آینده آغاز می‌شود

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس تاکید کرد: به توصیه رهبر انقلاب اسلامی امروزه نظر پزشکان در قطع زنجیره کرونا اثرگذار است و افراد جامعه نیز باید نسبت به این موضوع دقت‌ لازم را داشته باشند.

مقامی گفت: منکرهای کرونا را باید به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند یادآوری کرد و دیگر دستگاه‌های متولی باید نسبت به این موضوع جامعه را حساس کنند.

وی برگزاری روضه‌های خانگی در این ایام را مهم توصیف کرد و گفت: یکی از سنت‌های دیرینه شیعیان در تعظیم شعائر حسینی برگزاری روضه‌های خانگی است که البته باید با رعایت اصول بهداشتی و در فضای باز و حساسیت فراوان برگزار شود.

انتهای پیام/۴۲۴/ح

R7533/P1357/S6,61/CT11 واژه های کاربردی مرتبط

  • ماه محرم
دسته‌روی هیئات مذهبی استان قزوین در ایام محرم در محلات برگزار می‌شود
دسته‌روی هیئات مذهبی استان قزوین در ایام محرم در محلات برگزار می‌شود

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید