اخبار فوری شیراز

آثار صبر در زندگی/ظاهر و باطن را یکی کنیم

62009699 شیراز
24بازدید

حجت‌الاسلام حمیدرضا حدائق پنج‌شنبه ۲۸ مردادماه در مراسم عزاداری عاشورای حسینی که در مسجد الرجا شیراز برگزار شد، درباره ویژگی‌های مشترک یاران امام زمان(عج) با سید الشهدا(ع)، اظهار کرد: صبر یکی از ویژگی‌ها و اوصاف امام زمان(عج) و سیدالشهدا(ع) است.

او با طرح این سئوال که صبر چه آثاری در زندگی ما ایجاد می‌کند، اضافه کرد: حضرت علی(ع) فرمودند اگر صبر از امورات جدا شود کار شما فاسد خواهد شد.

حدائق به یکی دیگر از آثار و برکات صبر اشاره کرد و افزود: در روایتی پیامبر اسلام(ص) می‌فرماید صبر و شکیبایی بهترین مرکب و راهوری است که خداوند بهتر از آن روزی هیچ بنده‌ای نکرده است و فراغ تر از صبر خداوند نعمتی به بندگان خود عنایت نکرده است و فردای قیامت در محشر ازطرف پروردگار منادی ندا می‌دهد این اهل الصبر صابرین برمی‌خیزند پس از جانب خدا منادی ندا می‌دهد این بندگان راست می‌گویند آن‌ها را رها کنید تا بدون حساب به بهشت وارد شوند.

مدیر حوزه علمیه منصوریه شیراز بیان کرد: صبر یکی از رزق‌های معنوی است، از این‌رو رسول‌الله(ص) می‌فرماید یکی از برترین نعمت‌هایی که خداوند به بنده‌های خود عنایت کرده همین صبر است.

او یادآور شد: عده‌ای ظاهر خود را همانند غربی‌ها می‌کنند در حالی که وقتی ظاهر فرد آشفته و غربی باشد این ظاهر رفته رفته دل را هم غربی کرده و جسم‌ نمی‌تواند مرکبی مناسب برای روح باشد و انسان را به سعادت و کمال برساند.

حدائق گفت: حضر امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند یکی از مهم‌ترین برکات صبر در زندگی دنیایی این است که بینی دشمنان را به خاک می‌مالد و دشمن را متوجه اشتباه خود می‌کند کما اینکه در سیره پیامبر(ص) نقل شده است در ۳ سال محاصره در شعب ابیطالب این صبر مسلمانان بود که کفار را سرجای خود نشاند و امروز هم راه برون رفت از مشکلات در جامعه این است که صبر در تمامی شئونات زندگی ما مردم‌ ساری و جاری باشد، بنابراین صبر بسیاری از کارها را تسهیل می‌کند.

انتهای پیام

پاسخ دهید